Parki rozrywki – cz. II. LEGOLAND Billund Dania

Któż z nas nie kojarzy białego logo na czerwonym tle, złożonego z 4 liter:  L, E, G, O?

Założę się, że większość z nas miała lub ma choćby najmniejszy zestaw legendarnych, kolorowych klocków , z których można wyczarować nieziemskie budowle…

Dla małych i tych wcześniej urodzonych fanów klocków LEGO idealnym miejscem na zabawę i relaks jest park rozrywki LEGOLAND Billund w Danii.

Jak tu dotrzeć?

Do Billund można dolecieć samolotem bezpośrednio z Warszawy , Gdańska oraz  Poznania liniami WizzAir. Koszt biletu dla jednej osoby wynosi w tej chwili ok. 80 zł. Lotnisko oddalone jest od parku LEGOLAND zaledwie o 1 km, także w najgorszym wypadku drogę do  świątyni zabawy można pokonać nawet pieszo.

Samochodem mamy dwie możliwości: przez Niemcy drogą lądową oraz z Gdyni przeprawa promowa do Karlskrony( ceny najlepiej sprawdzać na bieżąco na stronie Stena Line)

Bilety wstępu

Bilety można kupić nie ruszając się z domu na polskiej stronie www.parkmania.pl. Nie są one datowane i można je wykorzystać w danym sezonie.

Na obecną chwilę ceny kształtują się następująco:  2 dni zabawy w parku dla dorosłych 238 zł, dla dzieci pow. 3 lat – 223,90 zł. Bilet jednodniowy to koszt 177,60 zł dla dorosłych i 153,50 zł dla dzieci. Przed wyprawą do Legolandu zalecam sprawdzić na oficjalnej stronie czy w wybranym dniu park jest otwarty, gdyż nie jest on czynny codziennie.

Ponadto kupując bilet dla dzieci należy ustalić wiek przypadający na dzień wizyty, a nie na dzień zakupu.

Odwiedzając park można do niego wielokrotnie wchodzić i wychodzić. Należy jedynie zatrzymać bilet do ponownego sprawdzenia przy bramkach wejściowych. Należy poprosić obsługę przy wyjściu, by przybiła na ręce pieczątkę, aby móc ponownie wejść do parku.

Inną opcją zakupu biletów jest nabycie ich w dzień wizyty w kasach parku lub na oficjalnej stronie www.legoland.dk  Zakup online jest tym korzystniejszy , im dokonamy go wcześniej.

Często w katalogach LEGO, w sklepach z klockami, lub niekiedy na wybranych płatkach śniadaniowych zdarzają się darmowe bilety  dla dzieci. Warto z nich skorzystać, ale wówczas musimy zakupić pełnopłatny bilet dla osoby dorosłej w kasach parku.

Każdy musi znaleźć najdogodniejszą dla siebie drogę zakupu biletów!

Bilet upoważnia do korzystania z wszystkich atrakcji na terenie parku bez ograniczeń. Dodatkowo płatne jest uzyskanie prawa jazdy w miasteczku z małymi samochodami.

Gdzie szukać noclegów?

Niestety, noclegi w Danii nie należą do najtańszych. Najdroższą opcją, ale też robiącą najlepsze wrażenie, jest zakwaterowanie w hotelach na terenie parku LEGOLAND. Po śniadaniu można bezpośrednio udać się z pokoju wprost do licznych atrakcji .Ceny zaczynają się od 400 zł za osobę, za jedną noc.

Tańszą alternatywą jest znalezienie noclegów w LEGOLAND Holiday Village. Jest to teren w bliskim sąsiedztwie parku rozrywki i oferuje kompletnie urządzone domki campingowe, w których pomieści się cała rodzina. I to za cenę , którą zapłacilibyśmy zaledwie za 1 osobę w hotelu na terenie parku.

W okolicznych miasteczkach i wioskach , niedaleko Billund znajdziemy mnóstwo miejsc noclegowych w apartamentach, pensjonatach i hotelach. Każdemu według gustu i oczekiwań. Proponuję skorzystać z booking.com

Wybierając się do LEGOLAND samochodem nie musimy się martwić, gdzie zostawić nasz pojazd. Na przeciw parku znajduje się ogromny parking.

A co w samym parku???

Duński LEGOLAND to pierwszy i najstarszy na świecie park z klockami LEGO. W roku 2018 będzie obchodził swoje okrągłe, 50 urodziny. Do jego budowy wykorzystano ponad 60 millionów klocków!

Ale LEGOLAND to nie tylko klocki! Cały teren podzielony jest na 8 stref tematycznych. Bawić możemy się na lądzie, unosząc się w powietrzu czy pływając po wodzie. Do dyspozycji są przeróżne karuzele, rollercoastery, łódki, samochodziki…

W samym sercu parku znajduje się tzw. MINILAND. Nasze oko cieszą tutaj mini budowle z całego świata, odtworzone w najmniejszych szczegółach miasta, fabryki, stacje kolejowe itp.

 

 

 

 

 

Tutaj też można odbyć rejs łodzią z klocków, poszaleć na karuzeli Caterpillar, poskakać jak żaby czy odbyć podróż kolejką Monorail i mieć u stóp cały park, podziwiając go z góry.

 

Caterpillar

 

Kolejka Monorail

 

Safari

Spacerując po parku trafimy na krainę piratów, spotkamy przyjaciółki z serii LEGO Friends, dotrzemy na dziki zachód gdzie koniecznie przepłynąć trzeba canoe, by później poczuć falę adrenaliny w „Domu bardzo nawiedzonym”.

 

 

 

Bitwa wodna z piratami

 

 

 

 

Dziki zachód

 

Klockowy pająk

 

Dla najmłodszych odwiedzających niebywałą atrakcją jest DUPLO Land. Małe miasteczko utworzone z klocków Duplo, wyglądające jakby żywcem wyjęte z pudełka. Są tam domki, zjeżdżalnie, mini szpital, mini policja, wszystko mini, ale zapewniające maluchom maksymalną  zabawę.

 

 

Czy są wśród Was rycerze i księżniczki??? Z pewnością tak, zatem dla Was też znajdzie się odpowiednia rozrywka. Knights Kingdom...To tutaj można poskromić smoka w postaci zwariowanej kolejki górskiej, biegnącej przez zamek, czy zjechać z ogromnego wodospadu(uwaga, bardzo mokra atrakcja!!!)

Biegun Północny w Danii? Dlaczego nie? W Polar Land spotkać można  polarne niedźwiedzie (oczywiście zbudowane z LEGO), podnieść adrenalinę na kolejce górskiej(najszybszej w parku), czy podziwiać na żywo pingwiny(tym razem nie z klocków)

 

 

Pingwiny w naturalnym środowisku

 

Za mało przygód?Zapraszam do Adventure Land. Tutaj niesamowite wrażenie robi przejażdżka na poduszkowcu z klocków, podczas której czujemy wiatr we włosach i orzeźwiającą bryzę wody.

 

Tutaj też, niczym Indiana Jones, stawiamy czoło mumiom przemieszczając się w terenowych samochodach i celując do nich. Zostać strażakiem choć na jeden dzień? Tutaj to możliwe. Niezłą zabawę i rywalizację zapewnia konkurs pożarniczy. Grupy złożone np. z członków rodziny rywalizują z kilkoma innymi ekipami  kto pierwszy ugasi fikcyjny pożar na pojazdach z klocków LEGO. Mega zabawa, ale wymagająca kondycji;)

 

 

W sumie LEGOLAND oferuje ponad 50 przeróżnych atrakcji dla małych i dużych.

 

 

Wieża widokowa LEGOTOP

 

Coś dla fanów Star Wars

 

Poza rozrywką sa wyznaczone miejsca do pikników, zadaszone ławy, gdzie można zjeść swój prowiant, różnego rodzaju restauracje i bary z przekąskami. Moim skromnym zdaniem, żeby skorzystać z wszystkich atrakcji i nie biegać do utraty tchu najlepiej wykupić bilet dwudniowy.

 

Generalnie uważam, że powinny być tam tylko bilety ulgowe, gdyż przekraczając bramę parku każdy staje sie dzieckiem.

 

To co? Pobawicie się klockami;)?

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *